Xlase Plus – Laser Nd:YAG 1064nm

Xlase Plus – Laser Nd:YAG 1064nm

Laser Nd:YAG 1064nm, dostępny w ALERGODERM, należy do światowej czołówki urządzeń jeżeli chodzi o efektywność zamykania naczyń, ale nie tylko. Wiązka lasera przenika do miejsc docelowych na odpowiednią głębokość, podczas gdy niski poziom absorpcji poprzez otaczające tkanki gwarantuje ich ochronę, przy wszystkich fototypach skóry. Zaawansowana technologia głowicy, pozwala na skuteczne przeprowadzenie zabiegów zamykania naczyń, na usuwanie punktów rubinowych a także terapię grzybicy paznokci oraz nieablacyjnego resurfacingu skóry (intensywne odmładzanie). Laserem Nd:YAG wykonujemy także piling węglowy.

Usuwanie naczynek i punktów rubinowych. Działanie polega na absorbcji fali przez czerwony barwnik krwi, hemoglobinę, co podnosi temperaturę naczynia i doprowadza do jego „zniszczenia” – selektywna fototermoliza. Możemy usuwać naczynka na twarzy i w innych okolicach ciała (do średnicy 3 mm), tak dobierając parametry, aby zadziałać dokładnie i skutecznie w miejscu docelowym, nie uszkadzając przy tym otaczających tkanek.

Odmładzanie skóry. W tym zabiegu odbiorcą światła lasera jest woda w skórze, która ulega podgrzaniu. Stymuluje to komórki (fibroblasty) do produkcji nowych włókien kolagenowych (termolifting), powoduje zagęszczenie skóry, obkurczenie porów, dotlenienie skóry, wzrost jej napięcia, wygładzenie zmarszczek i rozświetlenie.

Laserowy piling węglowy. Wykorzystuje węgiel organiczny, który rozprowadzamy cienką warstwą na powierzchni skóry. Pod wpływem fali lasera, melanina w naskórku reaguje z węglem powodując odparowanie naskórka. Laser niszczy termicznie bakterie beztlenowe (trądzik) a ciepło dodatkowo obkurcza kolagen skóry. Osiągamy obkurczenie porów, ustępowanie wyprysków, wygładzenie i rozświetlenie skóry.