Laser XLase Plus

Home / Laser XLase Plus

Zabiegi laserem XLase Plus

Najbardziej uniwersalny i najnowocześniejszy na świecie laser oraz kalibrowane światło pulsacyjne w jednym urządzeniu. Prosty i niedrogi sposób na szerokie spektrum procedur kosmetycznych i estetycznych – o niskim ryzyku, lecz najwyższych efektach.

Technologia laserowa jest stosowana w coraz większej ilości zabiegów estetycznych: w trwałej epilacji, odmładzaniu skóry, redukcji zmarszczek, leczeniu trądziku, usuwaniu przebarwień, zamykaniu naczyń, czy terapii grzybicy paznokci. Nowy XLase Plus jest jedna uniwersalna platforma laserowa do wielu zabiegów, bez konieczności inwestowania w wiele urządzeń. Jego modułowa budowa zapewnia wiele różnych rozwiązań estetycznych – wszystkie wbudowane w jedno kompaktowe urządzenie. Każda z technologii (osobne głowice) – może być dołączona w dowolnym czasie, co gwarantuje perfekcyjne dostosowanie do potrzeb terapeutycznych.

Modułowy system wymiennych głowic gwarantuje pełna elastyczność w planowaniu i przeprowadzaniu różnych procedur zabiegowych. XLase Plus zapewnia skuteczne rezultaty, dbając o maksymalny komfort pacjentów. Żadne pojedyncze urządzenie laserowe nie dokona więcej, niż XLase Plus. Ta najnowocześniejsza aparatura zawiera:

 • system CPL do terapii trądzików, rumienia oraz do termoliftingu,
 • popularny laser Nd:YAG do terapii zmian naczyniowych, grzybicy paznokci oraz do peelingu laserowego,
 • głowice lasera diodowego o długości fali 810 nm dla trwałego usuwania owłosienia,
 • laser Q-Switched YAG do usuwania tatuaży, makijażu permanentnego oraz terapii zmian pigmentacyjnych,
 • laser Er:YAG do zaawansowanych zabiegów odmładzających – w tym do frakcyjnego i ablacyjnego resurfacingu skóry.

Pełne spektrum zabiegów medycyny estetycznej

Wysoka energia wyjściowa w celu osiągnięcia największej skuteczności

Możliwość rozbudowy i aktualizacji

Duża satysfakcja pacjentów i personelu, który pracuje z ta nowoczesną aparaturą

 

 

OGÓLNE INFORMACJE O URZĄDZENIU

PSPS – Precyzyjny Sterownik Prądu Stałego

Sterownik XLase Plus utrzymuje stałe natężenie prądu zarówno w laserach diodowych, jak i w laserowych systemach błyskowych. Zastosowany tutaj wyrafinowany system elektroniczny zapewnia stała emisje prądu, z jednoczesną maksymalną ochroną lasera i obwodów. Dzięki zastosowaniu sterownika prądu stałego, urządzenie emituje idealnie „kwadratowy” impuls, o czasie trwania od kilku mikrosekund do setek milisekund, przy stałej mocy. Wytworzony impuls jest jednolity, dlatego gęstość prądu w diodzie i lampie jest stała, co z kolei powoduje, że wyjście widma pozostaje stałe na przestrzeni całego czasu trwania impulsu. Ten jednolity impuls wytwarza o wiele wydajniejsze procesy cieplne, dlatego niższe parametry dają wyższe rezultaty kliniczne. Impuls o kwadratowym wykresie zapobiega wahaniom i zanikowi mocy, związanym ze standardowymi technologiami laserowymi oraz zapewnia najwyższą wydajność oraz maksymalny komfort pacjenta w trakcie wszystkich zabiegów.

MACH – Miniaturowy Agregat Chłodzący

System XLase Plus wykorzystuje lampę ksenonową wysokiej mocy oraz laser diodowy, który wymaga niezawodnej i precyzyjnej kontroli temperatury, aby uzyskać optymalną wiązkę laserową. Agregat chłodzący jest najważniejszym komponentem, który steruje temperaturą lasera, aby zapewnić nie tylko wysoką skuteczność, lecz także najwyższą trwałość układu laserowego. MACH jest niezależnym urządzeniem, które jest w stanie w pełni ochłodzić wszystkie części skomplikowanej aparatury laserowej. Wykorzystuje on efekt Peltiera (chłodzenie termoelektryczne) w celu utrzymania niskiej temperatury płynu, zapewniając najlepszą wydajność lasera. Kontrola temperatury płynu chłodzącego odbywa się przy zastosowaniu mikroprocesora, który pozwala na utrzymanie temperatury z dokładnością do +/- 1ºC. Bardzo istotne jest to, ze cykl zamknięty chłodzenia umożliwia optymalną ochronę zarówno laserów diodowych, jak i lamp ksenonowych, pracujących w systemie XLase Plus, oraz gwarantuje bezpieczne wykonywanie zabiegów. W innych systemach laserowych dostępnych na rynku stosuje się radiatory podstawowego typu, pozbawione MACH. Takie systemy okazały się nieskuteczne, ponieważ ich działanie może prowadzić do przegrzania lampy lasera i w konsekwencji do słabych wyników operacyjnych.

GŁOWICA CPL (KALIBROWANE ŚWIATŁO PULSACYJNE)

Wskazania do zabiegów:

 • Trądzik w każdej postaci
 • Rozszerzone pory
 • Odmładzanie (termolifting)
 • Rumień/ trądzik różowaty
 • Przebarwienia potrądzikowe i inne
 • Lifting owalu twarzy (tzw. „chomiki”)
 • Zmęczona skóra, utrata blasku, nierównomierny koloryt.

Co to jest CPL?

Głowica CPL Xlase Plus, wykorzystuje lampę ksenonową, która produkuje szeroki zakres światła od 400 do 1200 nm. W celu uzyskania pożądanego efektu, dobieramy długość fali do problemu. Dzięki zastosowaniu filtrów działamy na konkretne niedoskonałości, co daje stopniowo narastające rezultaty. System chłodzący chroni skórę i odprowadza z jej powierzchni aktywne ciepło. Duży aplikator głowicy pozwala na szybie wykonanie zabiegu na większej powierzchni.

Przewaga głowicy CPL nad głowicami IPL polega na tym, że dzięki kalibracji energia jest jednorodna i tkanka nie stygnie pomiędzy impulsami, co daje lepszy efekt. Ponadto, można podzielić impuls na 15 podimpulsów (w IPL tylko 5), gdy chcemy wykonać zabieg z ominięciem naskórka a zadziałać głęboko podając energię do skóry właściwej. Taki zabieg wykonujemy w celu stymulacji komórek skóry do produkcji włókien odpowiedzialnych za jej napięcie – lifting wolumetryczny.

Zalety szerokiego spektrum światła CPL pozwalają na wykorzystanie głowicy w wielu problemach skóry. Możemy działać docelowe na różne chromofory:

 • Melanina, w przebarwieniach skóry różnego pochodzenia
 • Oksyhemoglobina, w zaczerwienieniach skóry i naczyniach
 • Woda , w stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu
  – w obkurczaniu gruczołów łojowych i porów
  – w dotlenieniu skóry
  – w zmniejszeniu łojotoku
  – w eliminacji bakterii beztlenowych
 • Porfiryny, w zabijaniu bakterii beztlenowych (ostre stany zapalne z krostami w trądziku zwykłym i różowatym).

Odczucia pacjenta:

 • Ciepło w skórze o narastającej intensywności, bez bólu
 • Widoczny impuls światła pomimo zasłonięcia oczu
 • Lekkie zaczerwienienie po zabiegu
 • Nie potrzeba rekonwalescencji
 • Można się umalować
 • Poprawa widoczna już po 1 zabiegu, zazwyczaj wykonuje się kilka w odstępach 4 tygodni
 • Czas trwania zabiegu do 30 minut
 • Zabieg nie wymaga przygotowania
 • Program leczenia należy ustalić z lekarzem

Głowica Nd:YAG

Wskazania do zabiegów:

 • Zamykanie naczyń
 • Zabiegi odmładzające
 • Epilacja (punktowo)
 • Grzybica paznokci

Co to jest Nd:YAG?

Głowica Nd:YAG emituje światło o długości fali 1064 nm. Światło przenika do miejsc docelowych na odpowiednią głebokość, podczas gdy niski poziom absorpcji poprzez otaczające tkanki gwarantuje ich ochronę, przy wszystkich fototypach skóry. Ta kompaktowa i wysoce zaawansowana technologicznie głowica łączy w sobie możliwość emisji długiego i krótkiego impulsu, do skutecznego przeprowadzania zabiegów zamykania naczyń na nogach, zamykania drobniejszych naczyń na twarzy, usuwania punktów rubinowych, terapii grzybicy paznokci, usuwania owłosienia metodą włos po włosie oraz nieablacyjnego resurfacingu skóry. Podczas zabiegu fala laserowa jest absorbowana tylko przez miejsce poddawane terapii. Intensywność i czas trwania impulsu są ściśle kontrolowane w celu zapewnienia selektywnej termolizy docelowego miejsca zabiegowego, pozostawiając otaczające tkanki w stanie nienaruszonym. Głowica Nd:YAG 1064 nm emituje mikrosekundowe impulsy, wykorzystywane także przy terapii rumienia, trądziku, blizn, jak również przy zabiegach odmładzających. Fala lasera Nd:YAG jest idealna do zamykania drobnych naczyń, w tym małych teleangiektazji, naczyniaków i zaczerwienień. Fale te cechuje wysokie powinowactwo z hemoglobina. W porównaniu z innymi długościami fal selektywność miedzy hemoglobina i melanina jest wyższa. Ta zwiększona selektywność gwarantuje bezpieczeństwo dzięki większej rozpiętości pomiędzy wpływem na efektywność zabiegu a wpływem, który mógłby prowadzić do uszkodzenia naskórka.Głowica Nd:YAG 1064 nm jest idealna do terapii głębszych zmian naczyniowych. Zapewnia wystarczającą energię, aby umożliwić niezależną kontrolę czasu trwania impulsu, rozmiaru plamki oraz częstotliwości powtarzania impulsów. Głowica Nd:YAG 1064 nm to najlepsza metoda estetyczna do skutecznej terapii uszkodzeń naczyniowych.

Profil wiązki światła

Precyzyjnie ukierunkowana, dzięki odpowiedniej końcówce, wiązka światła powoduje mniejsze rozproszenie energii i umożliwia głębszą
penetracje fali do docelowych chromoforów.