Zabieg ACNELAN

Zabieg ACNELAN

Dermatologiczna kuracja gabinetowa ACNELAN : nowy zabieg w leczeniu trądziku. Likwiduje objawy trądziku, usuwa blizny i przebarwienia potrądzikowe, zapobiega powstawaniu nowych zmian trądzikowych. Dermatolog wykonuje 3 zabiegi w odstępie 15-21 dni i decyduje czy kurację należy połączyć z lekiem miejscowym czy wystarczy zalecić tylko odpowiednią pielęgnację.

Im dłużej trwa trądzik, tym większe pozostawia uszkodzenia skóry, które trudniej jest zlikwidować. Warto więc działać jak najszybciej, pójść do dermatologa i ustalić z nim plan działania, trzymać się tego planu długo i konsekwentnie.

Trądzik warto leczyć łącząc przewlekłe stosowanie odpowiednich leków miejscowych z zabiegami w okresie jesienno-zimowym, z pielęgnacją, z istotnym ograniczeniem spożyciem słodyczy i mleka, oraz z technikami relaksu, które redukują poziom stresu. Nie należą do tych technik intensywne treningi na siłowni i sporty wyczynowe, gdzie z powodu bardzo intensywnego pocenia, trądzik się jeszcze nasila.

Mojej wieloletnie doświadczenie w leczeniu trądziku potwierdza, że systematyczność w działaniach doprowadza w pewnym momencie do całkowitego ustąpienia zmian, spektakularnych i długotrwałych efektów. U wielu pacjentów, problem z uzyskaniem takiego stanu polega na niechęci do co najmniej wielomiesięcznego, systematycznego odwiedzania dermatologa.

Trądzik nie jest już tylko problemem nastolatków. Jest w mojej ocenie chorobą cywilizacyjną dorosłych, przede wszystkim kobiet. Stymulacja gruczołów łojowych do produkcji łoju i ich rozrostu, jest spowodowana, jak obserwuję, nieodpowiednim pożywieniem, które uruchamia łańcuch reakcji hormonalnych (szczególnie są to słodycze i” hurtowe” ilości nabiału), nadużywaniem kosmetyków złuszczających i życiem w stresie i wiecznym pośpiechu oraz przewlekłym zmęczeniem.

Zabieg ACNELAN jest w mojej ocenie wskazany przede wszystkim w przypadku trądziku któremu towarzyszą blizny i przebarwienia, szczególnie u dorosłych kobiet. W przypadku tłustej skóry, zaskórników i drobnych śladów wystarczą inne pilingi, które dobieram indywidualnie, z bardzo dobrym efektem. Po obejrzeniu skóry, decyduję, czy można rozpocząć kurację zabiegami od razu, czy też należy się do niej przygotować leczeniem.

Składniki aktywne kuracji ACNELAN: opatentowany kompleks zawierający kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy i sodium lepargilate.

Działanie ACNELAN: rozpuszczanie zaskórników, oczyszczenie porów, regulacja wydzielania łoju, działanie przeciwzapalne, działanie przeciwbakteryjne, działanie rozjaśniające, zwiększenie stopnia penetracji innych substancji np. leków stosowanych miejscowo.

ZABIEG ACNELAN: najważniejsze informacje

  • Maska: zawiera dodatkowo kompleks retinoidów, siarkę i kaolin (pozostaje na skórze maksymalnie do 3 minut i może powodować pieczenie)
  • Serum zawiera: aloes, miedź i cynk (stosowane po neutralizacji maski)
  • Konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna którą zaleci dermatolog
  • Konieczna jest profilaktyka opryszczki, jeżeli pojawia się okresowo u danej osoby
  • Konieczne jest ustalenie pielęgnacji z dermatologiem, nie wolno używać żadnych kosmetyków złuszczających, wysuszających czy matujących
  • Zalecane przez producenta ACNELAN uzupełnienie kuracji zabiegowej pielęgnacją domową z tej samej linii (określane jako obligatoryjne) nie jest moim zdaniem konieczne. Kosmetyki uzupełniające ACNELAN zwielokrotniają niepotrzebnie koszt zabiegu i zniechęcą wiele osób do jego wykonania. Dlatego, sama dobieram pielęgnację uzupełniającą, i równie korzystnym efektem.