Nici PDO: proste i haczykowe

Nici PDO: proste i haczykowe

Nici PDO: proste i haczykowe. Służą do wygładzania zmarszczek i korekty owalu twarzy, podciągnięcia obwisłych policzków i dolnych części twarzy wiotczejących z upływem lat. Doskonale korygują także pomarszczoną szyję i dekolt oraz tzw. zmarszczki palacza nad wargą górną, napinając i wygładzając skórę. Używając dużych ilości nici różnego typu i różnej długości, można „podciągnąć” dosłownie wszystko, co jest generalnie domeną chirurgów plastycznych. Jest to nowoczesny lifting i odmładzanie bez skalpela, szczególnie polecane osobom w wieku 40-60 lat.

Co oznacza nazwa nici PDO?

Nici PDO, są to nici wykonane z polidiokasanonu, który jest materiałem syntetycznym, wykorzystywanym w medycynie od ponad 20 lat, do produkcji rozpuszczalnych nici chirurgicznych.

Na czym polega działanie przeciwzmarszczkowe nici pdo?

Wprowadzenie nici w skórę powoduje natychmiastowe jej wygładzenie, poprawę owalu twarzy, wzrost napięcia skóry, tak jakby wprowadzone zostało w nią rusztowanie. Dobroczynne efekty odmładzającą będę dopiero następować po 2-4 tygodniach od zabiegu, ponieważ materiał nici ma właściwość stymulowana syntezy kolagenu i elastyny, białek odpowiedzialnych za gładkość i jędrność skóry, których naturalna zawartość w skórze spada z wiekiem. Ponadto, nici stymulują tworzenie nowych naczyń krwionośnych i poprawę ukrwienia skóry a także syntezę kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry. Nici ulegają rozpuszczeniu po mniej więcej 8 miesiącach, efekt nabiegu utrzymuje się do 2 lat.

Ilość i rodzaj użytych nici jest wybierana indywidualnie i od tego zależy cena zabiegu. Zabieg można wykonywać o dowolnej porze roku, można go skojarzyć z podaniem toksyny botulinowej i wypełniaczem z kwasu hialuronowego. Mamy do dyspozycji nici różnej długości, nici proste, skręcone powójnie i potrójnie, nici z haczykami o różnym kierunku otwierania się w skórze. Lekarz proponuje w jaką okolicę wprowadzić odpowiedni rodzaj nici, tak aby uzyskać najbardziej pożądany efekt odmładzający.

Czy stosuje się znieczulenie? Czy zabieg jest bolesny?

Znieczulenie jest niezbędne. W przypadku nici prostych znieczulam skórę kremem. Do zabiegu z nićmi haczykowatymi znieczulam skórę zastrzykiem z lignokainy i jest to kilka małych wkłuć wzdłuż planowanego przebiegu nici. Osoby bojące się zastrzyków nie powinny się więc poddawać temu zabiegowi. Pomimo znieczulenia, zabieg może być momentami bolesny. Dlaczego? Wprowadzając nici pod skórę, mogę podrażnić jakieś zakończenie nerwowe i wtedy występuje ból, pomimo znieczulenia. Zdarza się, że po jednej stronie pacjent nic nie czuje a po drugiej boli go.

Nieprawdą jest to co można przeczytać w prasie kobiecej, że zabieg jest komfortowy, ponieważ nawet jeżeli nie jest bolesny, to podczas wprowadzania nici haczykowych (nie dotyczy to prostych) czujesz i słyszysz „chrupanie” w skórze. Po wprowadzeniu nici we właściwe miejsce, należy spowodować zahaczenie jej w skórze i wtedy czujesz jakby „przeskok”. Nici są więc zabiegiem odpowiednim tylko dla wybranej grupy pacjentek.

Bezpieczeństwo przed wszystkim

Zabieg jest bezpieczny. Ma go prawo wykonać wyłącznie lekarz!!! W przypadku nici haczykowatych występuje ryzyko powstania stanu zapalnego w miejscu wkłucia. Dlatego, zalecam miejscowy antybiotyk w tą okolicę i poinformowanie mnie natychmiast, gdyby mimo wszystko powstawał tam ropiejący guzek. Wtedy muszę wypisać antybiotyk doustnie. Jest to bardzo rzadka sytuacja, ale pacjent musi być dobrze poinformowany przed podpisaniem zgody na zabieg.

Jak wygląda skóra po zabiegu i czy odczuwa się obecność nici w skórze?

Skóra po zabiegu jest rzadko zaczerwieniona, ale często jest „obolała” (dotyczy nici haczykowych). Objawy te ustępują do około tygodnia, podobnie jak możliwe, drobne siniaczki w miejscu wkłucia. Jeżeli użyte były długie nici haczykowate, miejsce ich wkłucia może pozostać bolesne nawet do 2 tygodni, nie w sposób ciągły, ale okresowo. Nie odczuwa się obecności nici w skórze, w miejscach wkłucia nie ma blizn, czy innych śladów.

Jak funkcjonować po zabiegu?

W dniu zabiegu nie zależy spożywać alkoholu. Przez kilka dni powinno się ograniczyć intensywne ruchy mimiczne twarzy i przez około 2 tygodni unikać siłowni, basenu, sauny czy solarium. Nie planować wizyty u dentysty do 2 tygodni. Przez kilka dni nie spożywać gorących napojów i posiłków i nie korzystać z żadnych rozgrzewających zabiegów, masaży i laserów przez kilka tygodni. Kobiety mogą się normalnie malować już tego samego dnia.

Jakie są przeciwwskazania?

Jak w przypadku każdego zabiegu, jest to ciąża i karmienie piersią, a także zmiany chorobowe na skórze twarzy. Ponadto, w przypadku tego zabiegu przeciwwskazaniem są zaburzenia krzepliwości krwi i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Lęk przed igłą, skłonność do paniki przed „nowym” i nieznanym, rozumowanie „czego się nie robi dla urody” i „wytrzymam dla dobra sprawy”, podejrzliwość, wykluczają możliwość wykonania zabiegu w moim gabinecie.

Dlaczego nici są takie drogie?

Drogie są nici haczykowe oraz podanie jednorazowo wielu nici prostych. Materiał jest drogi, wszystkie nici są wyprodukowane w Korei Południowej, w najwyższych standardach bezpieczeństwa (używam różnych typów nici Aqulift). Płacisz nie tylko za materiał ale przede wszystkim za umiejętność lekarza zdobytą na kosztownych szkoleniach i za jego odpowiedzialne postępowanie.