Płyn micelarny

Płyn micelarny

Płyn micelarny jest podstawowym kosmetykiem każdej kobiety. Skutecznie oczyszcza, usuwając makijaż, nadmiar sebum i wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry, np. pyłki czy kurz. Stosując wyłącznie płyn micelarny do oczyszczenia skóry twarzy, eliminujemy podrażnienia wynikające z kontaktu z wodą! Płyn micelarny, dobrany do typu skóry, jest najbardziej przyjaznym kosmetykiem oczyszczającym nie tylko dla skóry suchej, wrażliwej i zaczerwienionej.

Co to znaczy, że płyn jest micelarny? To znaczy, że jest to roztwór wodny, w którym znajdują się maleńkie kuleczki, zwane micelami. Każda jest zbudowana z części wodnej i tłuszczowej. Podczas kontaktu ze skórą element tłuszczowy (lipofilny) wychwytuje sebum, a element wodny (hydrofilowy) zanieczyszczenia. Płatek nasączony płynem micelarnym, dokładnie oczyści, nawilży, odświeży, bez konieczności stosowania toniku, żelu, pianki i innych produktów.

Skład płynu micelarnego może być wzbogacony o substancje wspomagające pielęgnację różnego typu skóry z problemami. W płynach mocno nawilżających znajdziemy kwas hialuronowy i glicerynę, a w płynach do skóry naczynkowej łagodzący pantenol czy alantoinę. Płyny do skóry trądzikowej będą zawierały także składniki matujące zwężające pory, np. cynk.

W praktyce:

  • Nie jest prawdą, że płyn micelarny wymaga zmycia wodą!
  • Płyn micelarny, w przeciwieństwie do wody, nie uszkadza bariery ochronnej naskórka! Unikaj „opłukiwania” twarzy wodą!
  • Przywraca skórze kwaśne pH – nie potrzebujesz toniku
  • Jest najbardziej bezpiecznym kosmetykiem oczyszczającym
  • Stosuj do czystego wacika, nie pocieraj mocno skóry!
  • Nie używaj dodatkowo innych produktów oczyszających/myjących, nie są potrzebne