Trendy w medycynie estetycznej – XX Międzynarodowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Medycyny Anti-Aging w Warszawie 8-10.03.2019r.

Trendy w medycynie estetycznej – XX Międzynarodowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Medycyny Anti-Aging w Warszawie 8-10.03.2019r.

Aktualny trend jest taki, żeby potraktować odmładzanie jako proces leczenia w czasie, po to, aby np. po roku uzyskać wygląd młodszy o kilka lat pomimo upływu czasu.  Efekt ten uzyskuje się wykonując różne zabiegi systematycznie. Podoba mi się obecny trend, ponieważ  daje niezwykłe efekty u osób które mu się poddadzą, co wiem z doświadczenia z częścią moich stałych pacjentek.

  • Obecnie, zazwyczaj, jest tak, że pacjenci chcą wypełnić jedną zmarszczkę czy wygładzić czoło botoksem, pozostawiając resztę skóry wiotką, bez blasku, z rozszerzonymi porami, przebarwieniami czy innymi defektami estetycznymi. Bardzo często, przy powtarzaniu zabiegów wyłącznie na twarz, szyja zaczyna mocno odstawać wyglądem od odmłodzonej twarzy, co wygląda gorzej niż na początku.
  • Podkreśla się, że skuteczność zabiegów rozumiana jako długotrwały odmłodzony wizerunek zależy od wykonania serii (pilingi, mezoterapia, zabiegi laserowe), a w przypadku wypełniaczy kwasu hialuronowego na regularnym, okresowym, dodawaniu objętości w miejsca które ją z czasem utracą, np. policzki, skronie, oczodoły. Efekty udokumentowane zdjęciami są niewiarygodnie piękne.
  • Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: wzrasta świadomość, że zabiegi estetyczne są procedurami medycznymi i wykonuje się je u lekarza.
  • Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa (oba zabiegi dostępne w moim gabinecie) dają niezwykłe efekty regeneracji i stale poszerza się spektrum wskazań do ich zastosowania np. blizny potrądzikowe, łysienie, wiotczenie skóry czy rozstępy.  Są bardzo bezpieczne i pozbawione ryzyka uczuleń (zabiegi ekologiczne w których materiałem jest własna krew pobierana bezpośrednio przed zabiegiem i wirowana w odpowiednim zestawie).
  • Terapie peptydowe wywodzące się z Korei Południowej, zdobywają co raz większe uznanie pacjentów. Tzw. peptydy biomimetyczne są stale doskonalone, wstrzykuje się je w licznych drobnych nakłuciach w miejsce leczone np. okolice utraty włosów, okolice zmarszczek, czy najnowszy preparat w okolice przebarwień, który zakupiłam do gabinetu (Prostolane Blanc-B) i wkrótce opiszę dokładniej.
  • Dynamiczny rozwój zabiegów ginekologii estetycznej jako element poprawy komfortu życia i poprawy samopoczucia (wypełnienia kwasem hialuronowym, nici liftingujące a nawet pilingi rozjaśniające skórę okolic intymnych).

Moja osobista refleksja dotycząca postępów w medycynie estetycznej jest taka, iż niezależnie od tego co będzie modne, zawsze będę wykonywała tylko zabiegi szczególnie skuteczne i jak najbardziej bezpieczne. Drugą moją zasadą jest umiar w pędzie do odmładzania.  Naturalnie piękny wygląd stoi, moim zdaniem,  w sprzeczności z wielkimi ustami, policzkami jak piłki do ping-ponga czy brakiem mimiki. Taki wygląd może nawet wzbudzić śmiech.  Spod mojej ręki nigdy nie wyjdzie podobny wizerunek. Nie wszystkie zmarszczki należy likwidować, tylko te które naprawdę dodają niepotrzebnych lat i groźnego wyglądu. Niektóre zmarszczki wystarczy spłycić, usta nawilżyć a całą skórę twarzy i szyi napiąć i rozświetlić metodami mezoterapii i pilingów. W tym celu należy zrealizować plan terapii odmładzającej, tak jak realizuje się plan leczenia zębów u stomatologa. Ale  żaden zabieg nie będzie zadowalający jeżeli twarzy nie ozdobi uśmiech.